Římskokatolická farnost Most a okolí

 
České Zlatníky - kostel sv. Jiří
České Zlatníky - kostel sv. Jiří
736 751 338

Římskokatolická farnost
Děkanství Most

U města Chersonu 1552
Most, 434 01

mapa

Život farnosti - skupiny

Výuka náboženství

Výuka náboženství

Do náboženství se mohou přihlásit děti od 1. třídy základní školy. Máte-li doma školáčka, který by rád začal chodit na náboženství a připravovat se k prvnímu svatému přijímání, stačí se přihlásit (info@farnost-most.cz). Výuka probíhá každé pondělí od 17:00 - 17:45 na faře.

Zobrazit celý článek »
 

Dětský sboreček

Dětský sboreček

Sbor(eček) se dal dohromady v září 2012 zejména kvůli potřebě hudebně oživit dětské bohoslužby. Snahou je zapojit nejen zpívající a hudebně nadané rodiče, ale také děti. Zkoušky se konají nepravidelně v herně na mostecké faře, obvykle však v pondělí odpoledne. Hudebním tahounem je Jožka Sirovič - ale pozor -hned před první písničkou premiérovou zkoušky zdůrazňoval, ať ho nepovažujme za "vedúcího" tady té zpívandy :-)

Zobrazit celý článek »
 

Ministranti

Ministranti

Ministrant je světský služebník, který napomáhá kněžím během bohoslužby. Latinské slovo ministrare je možné přeložit jako "sloužit". Tato služba souvisí s odkazem Ježíše Krista. Při mši svaté ministranti pomáhají knězi - drží misál, přináší konvičky, dává znamení zvonkem při proměňování, drží patenu aj. Mezi služby ministranta patří také pomoc při udílení některých svátostí, zejména svátosti křtu a eucharistie. Co by měl ministrant znát najdou případní zájemci zde. Pro ministrantskou službu se hodí.....kdo? hlaště se u otce Grzegorze.

Zobrazit celý článek »
 

Chrámový sbor Cantores Sancti Venceslai

Chrámový sbor Cantores Sancti Venceslai

Ekumenický chrámový sbor při kostele sv. Václava v Mostě. Chrámový sbor stále hledá nové členy. Pokud máte zájem s námi zpívat, přihlaste se prosím na e-mail mostecké farnosti nebo jakémukoli zpěvákovi :-) VEDENÍ SBORU: Mgr. Markéta Gabrielová REPERTOÁR: převážně soudobá duchovní hudba (XX. a XXI. století) Z nastudovaných skladeb poslední doby: Jiří Bříza Děťátko se nám narodilo Petr Eben Duše spravedlivých Nedejme se k spánku svésti Antifona Poslední vystoupení sboru: Festival adventní a vánoční písně s cenou Petra Ebena, Praha, 26.-28.11. 2010. Na této mezinárodní přehlídce sborů se náš sbor v....

Zobrazit celý článek »
 

Hudba a zpěvy v kostelích

Hudba a zpěvy v kostelích

O hudbu při našich bohuslužbách se často stará chrámový sbor Cantores Sancti Venceslai, resp. varhanice a zpěvačky Ludmila Prošková a Markéta Gabrielová, žalmy krásně zpívává Kamil Slapnička. Dále mši svatou na varhany provází také Radek Turčani. Děkujeme.

Zobrazit celý článek »